Dubrovina: 5 комментариев

  1. В Україні співвідношення податків до ВВП по результатах 2017 року становило 23%, у Єврозоні 39-46%. Чи можна розцінювати Україну як країну сприятливу для ведення бізнесу із низьким рівнем податкових ставок?

    • Більш доречно розцінювати Україну як країну з високим рівнем тінізації економіки та неоотриманням податкових надходжень до бюджету. За даними Київського міжнародного інститут соціології рівень тіньової економіки в Україні у 2018 році становив 47,2% від загального обсягу ВВП, що на 0,4 п.п. вище минулорічного значення цього показника.

      • Складовими тіньової економіки є три види ухиляння від сплати податків, а саме: приховування доходу від бізнесу, приховування реальної кількості найманих працівників, а також приховування реальних розмірів виплаченої зарплати або ж зарплата «у конвертах»

  2. На скільки інформативною є оцінка податкових надходжень та соціальних трансфертів за показниками варіації та дисперсії?

    • Показники варіації та дисперсії визначають рівень варіабільності значень. Використовуються для статистичного аналізу або часових рядів або вибірки, наприклад, в дослідженні використовувались для вибірки країн, що входять до ЄС. Достатньо великі значення коефіцієнту варіації означають суттєву варіабільність значень досліджуваного показника або у часі або у просторі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>